Naše škola poskytuje vzdělávání žáků dle školního vzdělávacího programu pro základní školu speciální s provozem školní družiny a zajišťuje střední vzdělávání v oborech Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá.

Zřizovatelem je kraj Vysočina.

Škola sídlí v areálu Domova Černovice - Lidmaň, žáci naší školy jsou většinou obyvateli domova, vzděláváme i žáky, kteří denně dojíždějí a je jim poskytováno školní stravování, školní družina.

Staráme se o výchovu a vzdělávání dětí a dospívající mládeže se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, kombinovaným postižením a autismem.

Cílem našeho výchovně vzdělávacího působení je zkvalitnit a zpříjemnit život dětem a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami v tomto světě a učinit jejich život plnohodnotným.

Zaměřujeme se především na rozvoj sociálních a manuálních dovedností, které vedou k co možná nejvyšší míře samostatnosti a jsou předpokladem zapojení do běžného života.

Naše škola je zapojena do operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání  

 

 

Aktuality

Tvořivé odpoledne ve školní družině
Tvořivé odpoledne ve školní družině
Počasí letošní zimy nepřeje sněhu ani mrazu, proto jsme v naší školní družině místo plánovaného sáňkování a bobování naplánovali 21. 2. 2020 „TVOŘIVÉ ODPOLEDNE“. Číst více…
Zima v lese
Zima v lese
12.2.2020 - Projektový den "ZIMA V LESE" - v rámci tohoto dne nás navštívil pan Praveček z Pacova a díky němu se žáci seznámili s životem v lese a myslivostí. Číst více…
Ruční papír
Ruční papír
II. třída u příležitosti dnešního MEZINÁRODNÍHO DNE DAROVÁNÍ KNIH vyrobila svou vlastní knihu. Celá je z ručního papíru a je to takové obrazové vyprávění (nebo návod?), jak jsme papír společně vyráběli. Číst více…