Národní zemědělské muzeum Praha /23.2.2016/

Žáci VI.třídy a PrŠ dvouleté vyjeli, v doprovodu p.učitelů Mareše, Valka, Hůlkové A. a Brusové A., na exkurzi do Národního zemědělského muzea v Praze. Několik fotografií najdete ve fotogalerii :-)
Národní zemědělské muzeum Praha /23.2.2016/

V úterý 23. února jsme hned ráno nasedli do našeho autobusu a vyrazili jsme do Prahy. V hlavním městě bylo naším cílem Národní zemědělské muzeum. Hned po příjezdu jsme šli na prohlídku výstavy: LES – příběhy stromů a lidí – poznávací a zážitková výstava. Měli jsme velké štěstí na paní průvodkyni, která nás vzala na: „Cestu lesem za bájným stromem života a poznání z počátku věků, na napínavou a hravou pouť za duší lesa, … Příběhy stromů, lesníků a dalších obyvatel lesa vyprávěné v zákoutích a hnízdech, uprostřed kmene i ve víru letokruhů, … Dívejte se na les jinak, uprostřed nadživotních stromových soch, poznejte sami sebe v zajetí zvuků a hry světel…“  Tato fantazijní a zážitková výstava se nám neobyčejně líbila a můžeme ji doporučit všem zájemcům o netradiční poznávání lesa.

Druhá výstava: Rybářství nám poskytla vyčerpávající přehled o rybnících, rybách, řekách a potocích a mnoha zástupcích živočichů a rostlin v těchto biotopech.

Na třetí výstavu: „Jede traktor“ se těšili všichni zájemci o zemědělskou techniku a především unikátní sbírku traktorů. Na výstavě si to ale užili všichni, protože na několik exponátů bylo dovoleno vylézt a vyfotit se, a alespoň na chvíli si vyzkoušet posezení v historických strojích.

Jak po návštěvě potvrdili všichni unavení účastníci, NZM Praha se stalo naším oblíbeným muzeem a jistě se sem po nějakém čase vrátíme! 

FOTO

 

Přidáno 25. 2. 2016, autor: Ludmila Míková

loader Načítám...

 

 

NAŠI SPONZOŘI

 

 

                                                         

​