SOŠ, SOU a ZŠ Třešť pracoviště Černovice, Dobešovská 1

Motto školy:Ve škole se nejenom učíme,
ale žijeme. Učení ve škole je život.

Rybárna Pacov 6.11.2015

Účast na dni otevřených dveří u rybářů v Pacově se stala již tradicí :-). Tentokrát se jela podívat VI.třída, část Praktické školy jednoleté a 4 žáci II.třídy.
Rybárna Pacov 6.11.2015

V pátek 6.11.2015 bylo počasí jako na objednávku. Mlhy se po ránu rozplynuly a my jsme vyrazili na tradiční akci do Pacova. Místní rybářský spolek  již mnoho let zpátky pořádá den otevřených dveří na Pacovské rybárně, spojený s výstavou ryb a ochutnávkou rybích specialit. V kádích na dvoře rybárny jsme si zblízka prohlédli běžné druhy ryb z našich rybníků: kapra, štiku, cejna, lína, amura a tolstolobika. Překvapením v kádích s e pro nás stali raci, mníci a sumeček americký. Obdivovali jsme krásné zbarvení pstruhů potočních, amerických sivenů a zlatých koi kaprů. V areálu také probíhali soutěže: v lovení železných rybek, házení na cíl a poznávání jednotlivých druhů ryb - i my jsme si odnesli sladkou odměnu. Po exkurzi jsme se přesunuli do společenského sálu, kde jsme si z nabízených dobrot vybrali rybí salát, který nám všem moc chutnal.

Krásné dopoledne uteklo jako voda v potoce. Po poděkování za výbornou akci jsme se rozloučili s místními rybáři a vyrazili jsme zpátky do Černovic.     MAREŠ L.

FOTO


Přidáno 10. 11. 2015, autor: Ludmila Míková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kalendář
loader Načítám...

 

 

NAŠI SPONZOŘI

 

 

                                                         

​                                                                                         

                                                        

                                                                                                                

    

 

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.
TOPlist