Les a jeho tajemství

celodenní pobyt žáků VI.třídy a Praktické školy na hájence Bělá
Les a jeho tajemství

tradiční spojení projektového dne a jednodenního pobytu na hájence, ukryté uprostřed Bělského polesí mezi Hořepníkem a Červenou Řečicí.  Letos, 8.10.2015 jsme si vzali za úkol pozorování stromů a lesního podrostu. Zkoumali jsme kůru stromů a jejich kořeny, určovali jsme jednotlivé druhy. Na vycházce po lese jsme našli spoustu jedlých i jedovatých hub, několik druhů mechů a lišejníků. Počasí nám tentokrát nepřálo, pršelo, jen se lilo. Naštěstí v klubovně plápolaly kamna, tak jsme se tam úspěšně usušili. Výuka v lese nám přinesla mnoho přímých poznatků a krásných zážitků, o kterých si můžeme popovídat nad pořízenými fotografiemi a využít je při výuce ve třídě. Všichni účastníci se již dnes těší na letní variantu exkurze a tímto objednávají mnohem přívětivější počasí. Mgr.Mareš L.

FOTO

Přidáno 11. 10. 2015, autor: Ludmila Míková

loader Načítám...

 

 

NAŠI SPONZOŘI

 

 

                                                         

​